skip to Main Content

Vine a visitar el Palau Güell i l’exposició de vestits de Montserrat Caballé

Dimarts 18 de gener a les 10.30h (places exhaurides)
NOU GRUP: divendres 21 de gener a les 10.30h (places disponibles)

Punt de trobada: Palau Güell (Com arribar-hi?)
Preu Amics: 13€
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.
*Imprescindible reserva prèvia, pagament per avançat. Mascareta i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita.

Durant el mes de gener, els Amics del Liceu no ens volem perdre la instal·lació de vestits de l’aclamada soprano Montserrat Caballé que el Museu de les Arts Escèniques de l’Institut del Teatre exposa al Palau Güell. A més, la visita comentada inclourà també l’edifici que acull aquesta magnífica instal·lació: el Palau Güell, un dels primers encàrrecs importants que va rebre Gaudí a l’inici de la seva carrera per part d’Eusebi Güell, (industrial, polític i mecenes), que va voler que el mestre del modernisme li construís aquest peculiar palau urbà com a ampliació de la casa familiar que tenia a la Rambla de Barcelona.

La indumentària de Montserrat Caballé ha donat vida a alguns dels personatges femenins més admirats de l’òpera com Maria Stuarda, Anna Bolena, Elisabetta di Valois o Tosca. El vestit més antic que s’exhibeix és un disseny del destacat escriptor i figurinista anglès Jean Hunnisett per a la versió de Der Rosenkavalier, de Richard Strauss, estrenada a l’Òpera de Viena l’any 1965. La resta de peces van ser utilitzades fins als anys vuitanta i es van poder veure en escenaris com el Théâtre Antique d’Orange de França, La Scala de Milà, la Metropolitan Opera House de Nova York, la Royal Opera House de Londres, l’Òpera de Marsella o el Gran Teatre del Liceu de Barcelona, espai on Caballé va lluir aquests vestits. La instal·lació vol destacar també la rellevància del disseny de vestuari en la creació del personatge a través d’una mirada específica a la relació entre Caballé i el seu armari operístic. Més informació a l’entorn d’aquesta instal·lació aquí. 

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies