skip to Main Content

Visitem l’estudi d’Oleguer Junyent

Dimarts 25 de gener a les 11h (places exhaurides)
Estudi d’Oleguer Junyent (com arribar-hi?)
Preu Amics: 13€
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.
*Imprescindible reserva prèvia, pagament per avançat. Mascareta i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita.

Oleguer Junyent (Barcelona 1876-1956) va ser pintor, escenògraf i col·leccionista d’art. Va estudiar a l’Escola de la Llotja i va ser amic dels principals pintors del modernisme com Miquel Utrillo, Ramon Casas, Isidre Nonell, Picasso… Es va dedicar a l’escenografia, sobretot per al Gran Teatre del Liceu. Va col·laborar amb escenografies wagnerianes i va realitzar les pintures que decoren “la peixera” del Cercle del Liceu.

També va escriure el llibre Roda el món i torna al Born el 1910, escrit arran del seu viatge arreu del món visitant diferents països. Viatger infatigable, va acompanyar el seu amic Francesc Cambó a bord del vaixell Catalònia i va compartir amb ell la seva passió pel col·leccionisme d’obres d’art.

Us convidem a conèixer el seu estudi, situat al barri de gràcia, un espai únic conservat i gestionat per la família de l’escenògraf on sembla que el temps s’hagi aturat

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies