skip to Main Content

Visita comentada a l’exposició “La guerra infinita” d’Antoni Campañà

Dimecres 30 de juny a les 10.30h i 11.30h (2 grups)
Museu Nacional d’art de Catalunya (Com arribar-hi?)
Preu Amics: 5€
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.
*Imprescindible reserva prèvia, pagament per avançat. Mascareta i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita.

Durant el mes de juny, els Amics del Liceu us proposem una visita comentada a l’exposició de fotografia d’Antoni Campañà, un dels grans noms de la fotografia catalana i espanyola del s.XX, En aquesta mostra, podrem veure fotografies capturades durant la Guerra Civil Espanyola, amb una mirada centrada en la modernitat i els contrastos malgrat la duresa del moment que capta. Les diagonals, els picats i uns enquadraments agosarats passen a ser la seva manera de plasmar la realitat.

La guerra infinita descobrirà les diferents facetes de l’obra del fotògraf Antoni Campañà  (Arbúcies, 1906-Sant Cugat del Vallès, 1989), Es tracta d’una exposició inèdita, ja que la família va trobar fortuïtament les imatges que s’hi exposen l’any 2018. Aquest conjunt d’imatges, de gran qualitat artística i rellevància històrica, varen ser amagades en una capsa pel propi artista,  l’anomenada “capsa vermella”, on van romandre durant més de setanta anys des del final de la Guerra Civil fins el 2018.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies