skip to Main Content

Vine a visitar la masia Modernista Can Negre amb els Amics!

Dimarts 15 de novembre a les 9.00h
Can Negre (sortida de mig dia en autocar)
Punt de Trobada: Avinguda Diagonal 355 (Com arribar-hi?)

Preu Amics:  19€
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.

El proper mes de novembre, els Amics us proposem visitar Can Negre, una de les joies modernistes de l’arquitecte Josep Maria Jujol (deixeble de Gaudí) situada a Sant Joan Despí.

Can Negre fou una antiga masia del segle XVII la qual va ser reformada per Josep Maria Jujol per tal d’adaptar-la a l’estiueig del seu propietari, Pere Negre. Les seves formes ondulades, els símbols religiosos i els colors llampants suggereixen el ric món interior de l’arquitecte. L’arquitecte Jujol, arribà a mantenir una forta amistat i afinitat amb la gent del poble, arribant a ser inclús, arquitecte municipal els darrers vint anys de la seva vida.

A més, durant la nostra sortida també visitarem l’exposició Imaginarii Atlas, que es pot veure dins de Can Negre. La visita anirà a càrrec dels protagonistes de la mostra: els artistes plàstics Brigitte Szenczi  i Juan Antonio Mañas, als quals els Amics ja coneixem perquè van il.lustrar el nostre llibre Temporada d’òpera 2018-2019.  

Els artistes Brigitte Szenczi (Budapest, 1943) i Juan Antonio Mañas (Madrid, 1946) treballen junts des de mitjans dels anys setanta. Si bé és cert que cadascun d’ells produeix les seves pròpies obres individualment, la simbiosi entre ells dos és absoluta, ja que comparteixen temes, inquietuds i plantejaments plàstics i estableixen sempre un ric diàleg que ha servit per crear un univers pictòric conjunt únic. Tots dos han construït una trajectòria sòlida, exposant la seva obra regularment a Madrid, Oporto, Nova York i Barcelona.

HORARI:
9.00h
– Hora de trobada per agafar l’autocar. Punt de trobada: Avinguda Diagonal 355 (Com arribar-hi?)
9.10h – Sortida de l’autocar des de Barcelona (Avinguda Diagonal 355)
10.00h – Visita comentada a la masia modernista Can Negre
11.00h – Visita comentada a l’exposició Imaginarii Atlas ( situada dins de Can Negre) de la mà dels artistes
12.30h –  Hora de tornada prevista cap a Barcelona
13.00h – Hora d’arribada prevista a Barcelona (Avinguda Diagonal 355)

+Us recordem que l’autocar no realitzarà parades fora del punt especificat

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

 

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies