skip to Main Content

Vine a visitar l’Ajuntament de Barcelona

Diumenge 6 de març a les 10.30h (places exhaurides)
Diumenge 6 de març a les 11.30h (places exhaurides)
Ajuntament de Barcelona (Entrada pel carrer de la Ciutat, Com arribar-hi?)

*Activitat gratuïta
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.
*Mascareta i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita

Aquest el mes de març, els Amics del Liceu us proposem una visita comentada a un dels edificis més representatius de la nostra ciutat: l’Ajuntament de Barcelona. Durant la nostra visita descobrirem els principals espais històrics de la Casa de la Ciutat, un símbol que s’ha conservat a través dels segles en un mateix edifici situat al cor de Barcelona.

Així doncs, visitarem espais com la façana gòtica, el pati gòtic, el Saló de Cent, construït el segle XIV per Pere Llobet, el Saló de Plens o Sala de Carles Pi i Sunyer, i el Saló de Cròniques, decorat amb pintures de Josep Maria Sert (1928) que ofereixen perspectives diferents depenent de l’angle des d’on es mirin. A més, el vestíbul i l’escala gòtica de l’edifici de l’Ajuntament son una autèntica galeria d’art, amb escultures de Gargallo, LlimonaNavarro, Subirachs, Marès, Miró i Clarà, entre d’altres.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies