skip to Main Content

Visita comentada a l’exposició “La màquina Magritte”

Dimarts 1 de març a les 17h (places exhaurides)
Dijous 3 de març a les 17h (places exhaurides)
Dimarts 15 de març a les 16h (places exhaurides)
Dimarts 15 de març a les 17h (places exhaurides)
Dijous 17 de març a les 17h (places exhaurides)
ÚLTIM GRUP: Dilluns 25 d’abril a les 17h (places exhaurides)
Caixa Fòrum Barcelona (Com arribar-hi?)
Preu Amics: 5€
*El preu és el mateix per a tots els socis/es, siguin o no clients de CaixaBank
*Activitat exclusiva per a socis/es d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.
*Imprescindible reserva prèvia, pagament per avançat. Mascareta i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita.

Aquest hivern arriba a Barcelona una de les exposicions més esperades de tota la temporada: La màquina Magritte, una exposició monogràfica dedicada a l’obra de René Magritte, (Lessines, 1898 – Brussel·les, 1967) el cèlebre artista belga del segle xx. La mostra aplega prop de 65 pintures procedents de museus i col·leccions de diversos països, juntament amb una selecció de fotografies i de pel·lícules casolanes fetes i filmades per l’artista.

El 1950, en col·laboració amb alguns amics, Magritte va escriure el prospecte La Manufacture de Poésie, un catàleg de productes imaginaris entre els que destaca la “Màquina Universal per fer quadres”. Aquesta màquina faria possible compondre de manera pràctica una quantitat il·limitada de quadres pensants. L’exposició parteix de la hipòtesi que la Màquina Magritte existeix i que consta de diversos dispositius interconnectats que corresponen a conceptes recurrents en l’obra de l’artista, com ara el mimetisme i la megalomania. Els Amics del Liceu us proposem anar-hi conjuntament i gaudir d’una visita comentada a aquesta exposició tan especial.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

 

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies