skip to Main Content

Vine al Festival Life Victoria amb els Amics!

Dimarts 13 d’octubre a les 18.30h (places exhaurides)
Recinte Modernista de Sant Pau (com arribar-hi?)
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu. Cal reserva prèvia
*MESURES COVID: grup limitat de 15 persones, mascareta i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita i recital. 

Com ja us havíem avançat, demà comença l’edició d’enguany del Festival de Lied Life Victoria. Fruit de la bona sintonia amb la Fundació Victoria de los Ángeles, els Amics no ens ho perdrem i és per això que us proposem anar-hi plegats el proper dimarts 13 d’octubre i gaudir de les següents activitats:

· 18.30h / Visita comentada al Recinte Modernista de l’Hospital de Sant Pau, un espai emblemàtic dissenyat per l’arquitecte Lluís Domènech i Montaner, i un dels espais on tenen lloc alguns dels concerts del Festival Life Victoria.

· 20h / Assistència al recital dramàtic Diari d’un desaparegut, de Leoš Janáček, una obra a mig camí entre el Lied i l’òpera, que es va estrenar al Liceu l’any 2008 en una producció de la Fura dels Baus i Jaume Plensa i que no hem pogut tornar a veure fins a la data. En aquest cas en la versió original per a piano, tenor, mezzosoprano i cor de tres veus, que estarà a càrrec del reputat tenor Nicky Spence i la visió apassionada i romàtica de Julius Drake, juntament amb la mezzosoprano Helena Ressurreição en el rol de Zefka i un cor de luxe de tres sopranos freqüents al festival: Mercedes Gancedo, Irene Mas Salom i Mireia Tarragó.

El preu conjunt per aquestes dues activitats és de 43€. Es tracta d’una activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu i acompanyants.

A més, aprofitem per recordar-vos que com a Amics del Liceu tenim un 15% de descompte a tots els concerts programats al Festival Life Victoria, que podreu consultar al seu web

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACCEPTAR
Aviso de cookies