skip to Main Content

Visita comentada al Palau Montaner

Dissabte 4 de setembre a les 10.30h (places exhaurides)
Dissabte 9 d’octubre a les 10.30h (places exhaurides)

Palau Montaner, seu de la Delegació del Govern a Catalunya (Com arribar-hi?)
Preu Amics del Liceu: 12€
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu. Màxim 1 acompanyant.
*Cal reserva prèvia, pagament per avançat. Aforament limitat, mascareta  i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita.
*Excepcionalment per aquesta visita cal facilitar-nos el número de DNI i portar-lo el dia de la visita.

L’arquitecte Lluís Domènech i Montaner, un dels noms més importants del Modernisme català, va ser mestre d’altres arquitectes de renom com Antoni Gaudí i Josep Puig i Cadafalch i té moltes obres destacables a la ciutat de Barcelona. L’Hospital de Sant Pau, el Palau de la Música i la Casa Lleó i Morera en són alguns referents. També entra dins les seves feines notables el Palau Montaner, tot i que no el va dissenyar ell des d’un bon començament, sinó l’arquitecte contemporani Josep Domènech i Estapà.  El propietari d’aquest edifici, Ramon Montaner, que era tiet de l’arquitecte, va tenir alguns problemes amb el dissenyador original del palau i va encarregar al seu nebot que finalitzés les obres. Així, Domènech i Montaner queda a càrrec de la decoració i els acabats, punt en què es mesclen tot tipus d’art amb treballs en fusta, pedra, marbre i vitrall.

El nostre recorregut per aquest Palau modernista de difícil accés per la seva funció actual, durarà 90 minuts i se centrarà en els elements dissenyats per Domènech i Montaner a la façana del palau, al jardí i a l’interior de les estances.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies