skip to Main Content

Vine al Museu Picasso a veure l’exposició dedicada a Henry Kahnweiler, marxant de Picasso

Dimecres 22 de febrer a les 17h
Dijous 23 de febrer a les 11h
Divendres 24 de febrer a les 10.30h
Museu Picasso (Com arribar-hi?)
*Preu Amics: 13€
*Preu acompanyants no socis: 14€

*Imprescindible reserva prèvia, pagament per avançat.

Amb motiu del 50è aniversari de la mort de Picasso, el Museu Picasso s’uneix a la  «Celebració Picasso 1973-2023», que versa al voltant d’unes cinquanta exposicions que se celebraran en institucions culturals de renom d’Europa i dels Estats Units, amb una exposició dedicada a la figura de Daniel-Henry Kahnweiler.

Daniel-Henry Kahnweiler (1884-1979) va ser el marxant pioner del cubisme. A la seva galeria de la Rue Vignon de París, Kahnweiler va ser promotor de Georges Braque, Pablo Picasso, André Derain i Maurice de Vlaminck, i més endavant de Juan Gris i de Fernand Léger. Va saber construir des de zero una xarxa internacional de col·leccionistes cubistes i també envoltar-se dels millors crítics d’art. A més, com a literat, es va convertir en editor per reunir llibres editats amb cura de poetes amb pintors cubistes com Apollinaire, Derain, Max Jacob i Picasso entre d’altres. El seu treball es va veure interromput per les dues guerres mundials, però ell va continuar apostant per defensar grans artistes. Ara el Museu Picasso de Barcelona ofereix una exposició dedicada a Daniel-Henry Kahnweiler que mostra la seva personalitat i activitat mitjançant obres dels artistes de la seva galeria i també la seva relació amb Catalunya. L’exposició, que es podrà visitar fins al 19 de març del 2023, inclou obres del mateix Picasso, Georges Braque, André Masson, Fernand Léger, Juan Gris i Paul Klee, entre d’altres.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies