skip to Main Content

Visions a l’entorn de ‘Benvenuto Cellini’

Com és prou conegut, Richard Wagner, una dècada més jove que Héctor Berlioz, va ser un gran admirador de la música d’aquest compositor. Un francès que es va apartar de la grand opéra per navegar per les aigües del romanticisme alemany.
L’orquestració de la seva Simfonia Fantàstica i, en particular, de la seva òpera Romeo i Julieta van influir notablement en Richard Wagner. Tant es així que en el famós acord de Tristan apareixen paral·lelismes amb notes de Romeo i Julieta.
En ocasió de l’estrena de Benvenuto Cellini al Liceu, el Grup Wagner d’Amics del Liceu presentarà unes Visions d’aquest títol, prou desconegut, ja que només s’ha representat una vegada en els últims anys.
La base d’aquestes Visions són fragments de la representació que es va estrenar a Salzburg, en el Grosses Festspielhaus, l’estiu del 2007. La direcció d’escena és a càrrec de Philipp Stölzl i la direcció musical, de Valery Gergiev, amb la Filharmònica de Viena.

Més informació sobre Benvenuto Celliniaquí

Dilluns 9 de novembre a les 19.30h
Sala dels Atlants del Reial Cercle Artístic, carrer dels Arcs 5

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies