skip to Main Content

Visita comentada a la Reial Acadèmia de les Ciències i les Arts

Dimecres 9 de setembre a les 10.30h
Reial Acadèmia de les Ciències i les Arts (com arribar-hi?)
Preu Amics: 9€
*Activitat exclusiva per a socis amb reserva prèvia, pagament per avançat
*MESURES COVID: grup limitat de 10 persones, mascareta  i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita. 

Per començar temporada, reprogramem algunes activitats que vam haver de suspendre a causa del Coronavirus, i us proposem visitar la Reial Acadèmia de les Ciències i les Arts, institució amb més de 250 anys d’història, situada a La Rambla, en un edifici del segle XVIII, (actual seu del Teatre Poliorama). A la seva imponent sala d’actes, Albert Einstein va explicar els fonaments de la relativitat, mentre que a la sala del costat hi descansa el rellotge astronòmic Billeter de 1869 que, a més de l’hora, indica amb exactitud la posició d’alguns planetes, la Terra, la Lluna i el Sol fins al 2029. Un edifici on la passió per l’arquitectura i la devoció per la ciència es veuen magníficament representats.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies