skip to Main Content

Visita comentada al Museu de la Música

Dijous 10 de desembre a les 10.00h
Museu de la Música (com arribar-hi?)
Preu Amics: 5€
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant
*Imprescindible prèvia, pagament per avançat. Grup limitat de 20 persones, mascareta i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita.

Durant el mes de  desembre, us proposem una visita comentada a la col·lecció permanent del Museu de la Música de Barcelona. Cada instrument d’aquesta excepcional col·lecció –se’n mostren 500 dels més de 2.200—conserva la petjada de l’acció humana que s’ha fixat en l’objecte. Els podem contemplar alhora que podem escoltar des del violoncel de Pau Casals a un sarangui de l’Índia, des d’Albéniz a Granados, Sor, Paco de Lucía i els Rolling Stones.

Després d’una introducció inicial a la diversitat d’instruments i de músiques, l’exposició segueix un recorregut històric per períodes des de l’Edat Mitjana europea fins a les músiques populars i les tecnologies contemporànies, per acabar amb una mirada a les cultures d’altres continents.

La col·lecció de guitarres clàssiques del museu és considerada una de les més importants del món, amb destacats exemples com les d’Antonio de Torres, el millor constructor de guitarres de la història.  Són també molt importants els instruments de teclat, entre els quals destaca el clavicèmbal Zell (1736), el claviorgue Hauslaib (c.1600) i l’orgue Pérez-Molero (1719),  i altres peces de molt diversa procedència com el conjunt gamelan de Bali, la guitarra Fender dels EUA, la guitarra de Victòria dels Àngels i la tenora de Pep Ventura.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

 

 

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies