skip to Main Content

Visita comentada a l’exposició “Elogi al color”

NOU GRUP: Divendres 9 d’abril a les 17h
Museu del Modernisme (Com arribar-hi?)
Preu Amics: 20€
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.
*Imprescindible reserva prèvia, pagament per avançat. Grup limitat de 20 persones, mascareta i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita.
*Visita exclusiva i a porta tancada per als Amics del Liceu

Degut a l’èxit de la nostra visita a aquesta exposició, els Amics hem fet un nou grup per visitar l’exposició “Elogi al color, l’esplendor del vitrall en el modernisme”, una magnífica exposició que presenta el Museu del Modernisme, i que els Amics descobrirem en una visita comentada exclusiva per a nosaltres, en un grup de vint persones i amb el museu a porta tancada.

Es tracta d’una mostra on el Museu del Modernisme de Barcelona exposa els vitralls més destacats que formen part del seu fons (uns cinquanta aproximadament), en un recorregut històric on veurem obres de finals del s. XIX i principis del s. XX, parant especial atenció a la tècnica constructiva d’aquesta art decorativa, que va des del vitrall emplomat fins al cloissoné i que agafa especial importància durant l’època del Modernisme, moment on el vitrall passa a formar part de l’ornamentació domèstica i les cases més importants de l’època s’omplen de motius naturals, plantes, flors, animals i molt més, en un joc de formes i colors que, atravessats per la llum, prenen vida i ens sorprendran en aquesta magnífica exposició.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies