skip to Main Content

Visitem l’exposició a l’entorn de Lohengrin

Dijous 25 de febrer a les 11.30h i a les 17.30h (places exhaurides)
NOU GRUP: Dimarts 2 de març a les 11.30h

Museu Europeu d’Art Modern (Com arribar-hi?
*Preu Amics: 8€
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.
*Cal reserva prèvia, grup limitat de 10 persones per grup, mascareta  i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita

Durant el mes de febrer, els Amics us proposem una visita comentada a l’exposició que el Museu Europeu d’Art Modern (MEAM) presenta a l’entorn de l’òpera Lohengrin de Wagner. Es tracta d’una exposició on veurem les obres del concurs internacional de pintura Lohengrin, organitzat pel Club Wagner i el MEAM amb la col·laboració del Gran Teatre del Liceu.

La mostra està formada per unes 50 obres que inclouen les 4 guanyadores, i que aborden aquest títol Wagnerià des de diferents punts de vista. Les obres han estat seleccionades per un jurat format per personalitats rellevants a l’entorn de l’obra wagneriana, entre els quals destaquen: Katharina Wagner, directora del Festival de Bayreuth, Sven Fiedrich, director del Museu Wahnfried a Bayreuth, Lourdes Jiménez, experta en art wagnerià i Víctor Garcia Gomar, director artístic del Liceu.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies