skip to Main Content

Visita comentada al Barcelona Gallery Weekend

Divendres 17 de setembre a les 18h (grup complet) i a les 18.30h (grup complet)
Ruta comentada a 3 Galeries d’art
Punt de trobada: Galeria  Cortina (Carrer València 248 Com arribar-hi?)

*Activitat gratuïta amb reserva prèvia, aforament limitat
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.
*Mascareta i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita.

Aquest mes de setembre, té lloc l’esdeveniment més esperat per a les galeries d’art de la nostra ciutat: el Barcelona Gallery Weekend. Es tracta d’un esdeveniment anual promogut per l’associació Art Barcelona i obert a totes les galeries de la ciutat i àrea metropolitana. Reuneix un programa general d’exposicions en galeries d’art i una programació paral·lela d’activitats especials entorn l’art contemporani i d’avantguarda.

Els Amics del Liceu no ens volem perdre aquest esdeveniment únic a la ciutat, i gràcies a la nostra col·laboració amb el Barcelona Gallery weekend, us proposem una visita ruta comentada on visitarem tres exposicions en tres galeries diferents:

Començarem la nostra ruta a la Galeria Cortina, que presenta una mostra d’obres de l’artista Eduardo Chillida (Sant Sebastià, 1924-2002)  el qual va destacar por les seves monumentals obres escultòriques abstractes. Va començar la seva carrera en 1943 estudiant arquitectura en la Universitat de Madrid, però en 1947 es va dedicar al dibuix i l’escultura i en 1948 es va traslladar a París, llavors capital mundial de les arts.Eduardo Chillida.

Seguirem la nostra ruta a la Galeria Joan Prats, (situada a quatre minuts a peu de l’anterior), que presenta el treball de Teresa Solar, el qual gira entorn a pràctiques heterogènies que es materialitzen en obres audiovisuals i escultòriques, en les quals els llenguatges de les dues disciplines es connecten i interactuen.

Finalitzarem la nostra ruta a la Galeria Mayoral (situada a dos minuts a peu de l’anterior) que presenta la mostra Zobel i els grans artistes de la postguerra catalana, on gaudirem d’obres d’artistes com Fernando Zóbel (1924 – 1984), Antoni Tàpies, (1923 – 2012), Joan Miró (1893 – 1983) o Joan Hernández Pijuan (1931-2005).

La ruta tindrà una durada aproximada d’1,5h

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

 

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies