skip to Main Content

Vine a visitar el Món Sant Benet amb els Amics!

Dijous 14 d’octubre de 9.30h a 17h (últimes places disponibles)
Món Sant Benet (sortida en autocar)
Preu Amics:  65€
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.
*Mascareta i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita i autocar

El proper mes d’octubre, els Amics del Liceu us proposem una sortida en autocar per visitar un dels conjunts monàstics més representatius de Catalunya: el Món Sant Benet. La sortida inclou anada i tornada en autocar, visita comentada a tot el conjunt monumental (part medieval i modernista) i dinar de grup (taules amb grups reduïts).

El Monestir de Sant Benet del Bages està situat al municipi de Sant Fruitós del Bages, i remunta els seus orígens a l’època medieval (pels volts del 960 dC). Està considerat bé cultural d’interès nacional i es tracta d’un dels conjunts monàstics més interessants i complets del país, ja que compta amb elements propis del romànic fins al modernisme, passant pel barroc. Durant el nostre itinerari, visitarem espais tan emblemàtics com: el claustre amb la doble columna de capitells de gran riquesa, el celler o la cripta del monestir.

A més, es tracta d’un espai que durant l’època modernista va ser utilitzat com a residència d’estiu del pintor Ramon Casas. Durant el nostre itinerari,  veurem també la part modernista del monestir, on descobrirem com vivia la burgesia de l’època en entorns tan emblemàtics com aquest.

Dijous 14 d’octubre
9.20h – Hora de trobada per agafar l’autocar. Punt de trobada: davant de La Pedrera (com arribar-hi?)
9.30h – Sortida de l’autocar des de Barcelona (La Pedrera)
10.30h – Visita comentada al Món Sant Benet
13.30h –  Dinar de grup al restaurant del Món Sant Benet (menú a escollir)*
17.00h –  Hora de tornada prevista a Barcelona (La Pedrera)

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

*Cal escollir primer plat, segon plat i postres en el moment de formalitzar la inscripció (menú)

*El preu està calculat per un mínim de 20 persones. Si no s’arriba a aquest número, l’Associació es reserva el dret a cancel·lar l’activitat.

 

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies