skip to Main Content

Visita comentada al Palau de la Música Catalana

NOU GRUP: Dimarts 6 d’abril a les 10h (places exhaurides)
Palau de la Música Catalana (Com arribar-hi?)
Preu Amics: 12€
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.
*Imprescindible reserva prèvia, pagament per avançat. Grup limitat de 15 persones, mascareta i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita.

Aquesta primavera, us proposem visitar un edifici molt conegut per la majoria dels nostres socis, però no per això menys interessant a nivell artístic: el Palau de la Música Catalana. Els Amics farem una visita comentada a aquesta joia d’època modernista per tal de descobrir tot el que s’amaga al darrere d’aquesta obra de l’arquitecte Lluís Domènech i Montaner, construïda entre els anys 1905 i el 1908 com a seu de Orfeó Català.

El Palau de la Música Catalana és l’única sala de concerts declarada Patrimoni Mundial per la UNESCO (4 de desembre de 1997). L’edifici modernista s’articula al voltant d’una estructura central metàl·lica recoberta de vidre que, en rebre la llum natural, converteix l’edifici més significatiu de l’obra de Domènech i Montaner en una caixa de música màgica on es combinen totes les arts aplicades: escultura, mosaic, vitrall i forja.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies