skip to Main Content
“La Passió De La Sagrada Família, El Darrer Repte De L’escultor Subirachs”

“La Passió de la Sagrada Família, el darrer repte de l’escultor Subirachs”

Dilluns 15 de març a les 19h 
Conferència virtual a través del programa Zoom
Preu Amics: 5€
*Imprescindible reserva prèvia

Degut a l’èxit de les nostres visites a l’Espai Subirachs, aquest proper mes de març us proposem una nova activitat en format virtual que ens permetrà endinsar-nos i conèixer una mica més a fons la figura de l’escultor Josep M. Subirachs.

Es tracta d’una conferència virtual que porta per títol  “La Passió de la Sagrada Família, el darrer repte de l’escultor Subirachs” i que anirà a càrrec de la Dra. Judit Subirachs-Burgaya, historiadora de l’art i filla de l’artista.

L’any 1986, la Junta Constructora del Temple de la Sagrada Família, la gran obra inacabada d’Antoni Gaudí, va encarregar a Josep M. Subirachs els grups escultòrics de la façana de la Passió. Per a l’escultor va significar l’encàrrec més arriscat i complex de tota la seva trajectòria professional, un treball d’extraordinàries proporcions que l’ocupà durant vint anys. En un recorregut per les diferents escenes del Via Crucis, descobrirem la simbologia i alguns secrets que amaga el gran retaule escultòric a través del qual Subirachs va representar la Passió de Jesucrist.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACCEPTAR
Aviso de cookies