skip to Main Content

Visita comentada i concert a la Sala Parés

Divendres 22 de gener a les 17.30h (places exhaurides)
Divendres 29 de gener a les 17.30h (places exhaurides)

Sala Parés (Com arribar-hi?)
Preu Amics: 12€
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.
*Imprescindible reserva prèvia, pagament per avançat. Grup limitat de 25 persones, mascareta i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita.

Els Amics del Liceu us proposem una activitat combinada, que consisteix en una visita comentada en grup reduït a l’exposició PAISATGES, un recorregut pictòric (1877-1977), on gaudirem d’obres d’artistes com Joaquim Mir, Modest Urgell, Santiago Russiñol, Francesc Gimeno o Manolo Hugué, de la mà del comissari de la mostra, el Dr. en Història de l’Art, Sergio Fuentes. Després de la visita comentada, l’activitat inclou l’assistència a un concert dins del cicle Afinitats, protagonitzat per alumnes de cursos superiors del Conservatori del Gran Teatre, també a la Sala Parés.

Durant els mesos de desembre i gener, la Sala Parés organitza, juntament amb el Conservatori del Gran Teatre del Liceu, un cicle de concerts de petit format anomenat Afinitats, que té com a objectiu donar a conèixer nous talents musicals i que compta amb la participació d’alumnes d’estudis superiors de música clàssica i contemporània d’aquesta entitat.

Més informació sobre l’exposició PAISATGES aquí

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies