skip to Main Content

Visita comentada al Cercle del Liceu

Dilluns 18 de gener a les 11h (places exhaurides)
Dimecres 20 de gener a les 11h (places exhaurides)
Dijous 21 de gener a les 10h (places exhaurides)
Dijous 21 de gener a les 12h (places exhaurides)
Cercle del Liceu (Com arribar-hi?)
Preu Amics: 5€
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.
*Imprescindible reserva prèvia, pagament per avançat. Grup limitat de 10 persones, mascareta i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita.

El proper mes de gener us proposem visitar un espai físicament molt proper al Gran Teatre del Liceu, però desconegut per alguns dels nostres socis i que compta amb un gran valor artístic: el Cercle del Liceu. Amb motiu del recent canvi d’il·luminació de les magnífiques obres que Ramon Casas va pintar especialment per a l’espai anomenat La Rotonda, els Amics farem un recorregut guiat on descobrirem el valor històric i artístic d’aquest espai privat únic a la ciutat, que compta amb obres d’art de gran valor, com El ball de tarda o el magnífic retrat de Júlia Peraire La Sargantain de Ramon Casas.

A més, també descobrirem els vitralls que decoren el Cercle, que il·lustren els moments culminants de la Tetralogia de Wagner, i que van ser restaurats l’any 2019 amb motiu del 20è aniversari de la reobertura del Liceu. La visita anirà a càrrec dels voluntaris d’Amics del Liceu especialitzats en visites al Liceu que, amb una dedicació excepcional, compartiran amb la resta de socis els seus coneixements sobre aquest espai.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

 

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies