skip to Main Content

Visitem el Palau Moja

Dimecres 16 de març a les 17h (places exhaurides)
NOU GRUP: Dimecres 23 de març a les 11h (places exhaurides)
Palau Moja (Com arribar-hi?)

*Activitat gratuïta
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.
*Mascareta i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita

El proper mes de març els Amics del Liceu us proposem una visita comentada al Palau Moja, un edifici d’estil neoclàssic situat al carrer Portaferrissa de Barcelona. Aquest palau, edificat pels marquesos de Moja, va ser projectat per l’arquitecte Josep Mas en un estil que mostra els darrers moments del barroc juntament amb influències del neoclassicisme francès.

L’edifici fou inaugurat el 1784. D’aquest període són destacables les façanes i el Gran Saló, amb pintures (1791) de Francesc Pla, dit el Vigatà. El 1875 passà a ser residència del marquès de Comillas, que el va adequar al gust de l’època, i llavors es van dur a terme, entre d’altres, la reforma i decoració de l’escala d’honor.

A l’actualitat, l’edifici només és visitable en ocasions excepcionals, ja que és la seu de la Direcció General del Patrimoni Cultural del Departament de Cultura de la Generalitat de Catalunya (que va adquirir l’edifici l’any 1982). La nostra visita comentada anirà a càrrec de Magda Gassó, cap del Servei de Museus i Protecció de Béns Mobles, i sòcia d’Amics del Liceu.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies