skip to Main Content

Visitem la Biblioteca Arús i la col·lecció Sherlock Holmes

Dimarts 18 de maig a les 11 (últimes places disponibles)
Dimarts 18 de maig a les 12h (places disponibles)
Dimarts 18 de maig a les 17h (places exhaurides)

Biblioteca Arús (Com arribar-hi?)
Preu Amics: 12€
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.
*Imprescindible reserva prèvia, pagament per avançat. Grup limitat de 15 persones, mascareta i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita.

Gràcies a la nostra col·laboració amb Cases Singulars, seguim coneixent aquests espais a través de diferents visites guiades exclusives per als Amics del Liceu. Durant el mes de maig, us proposem visitar la Biblioteca Arús.

Situada al Passeig Sant Joan de Barcelona, es va inaugurar el 1895 per voluntat de Rossend Arús, amb la intenció que fos una biblioteca per a la instrucció del poble. El fet que la biblioteca tanqués les seves portes al públic el 1939, amb motiu de la Guerra Civil, i no reprengués la seva activitat fins a 1967 ha permès que el seu fons arribés pràcticament intacte a nosaltres. El fons actual és de 75.323 volums.

A més, també podrem visitar el fons Sherlock Holmes de Joan Proubasta,  actualment considerada la col·lecció privada dedicada a la figura de Sherlock Holmes més important d’Espanya i una de les 10 més importants del món.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies