skip to Main Content

Visitem la Casa Rocamora

Dimarts 9 de març a les 10.30h i a les 12h  (dos grups)
Casa Rocamora (Com arribar-hi?)
Preu Amics: 11€
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.
*Imprescindible reserva prèvia, pagament per avançat. Grup limitat de 12 persones, mascareta i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita.

Seguint amb la nostra col·laboració amb l’entitat Cases Singulars, que ens ha permès visitar espais tan emblemàtics com la Casa Amatller o la Casa Batlló entre d’altres, aquest mes de març us proposem visitar la Casa Rocamora, una Fundació Cultural Privada de gran interès artístic.

La Casa Rocamora és un espai singular, un palauet que ens sorprendrà tant per l’edifici en sí mateix, com per la història de la família que l’habitava, ja que pertanyia a Manuel Rocamora (1892-1976), que dirigia una important indústria d’espelmes i sabó i que fou també un gran amant del món de l’art, el col·leccionisme, l’òpera i els viatges. A més, Manuel Rocamora va reunir més de 4.000 peces d’indumentària entre vestits, sabates, mitges, guants… que va acabar donant a la ciutat de Barcelona creant així el Museu d’Indumentària Col·lecció Rocamora, ubicat al Palau del Marquès de Llió del carrer Montcada.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies