skip to Main Content

Visitem l’exposició de Yago Hortal a la Galeria Senda

Dijous 21 d’octubre a les 11.30h i a les 17.30h (2 grups)
Galeria Senda (Com arribar-hi?)
*Activitat gratuïta i exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant. 
*Imprescindible reserva prèvia. Mascareta i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita

Aquest mes d’octubre, els Amics us proposem una visita comentada a la mostra  ¿Otra vez? de l’artista emergent Yago Hortal, comentada pel mateix artista. Es tracta d’una mostra que té lloc a la Galeria Senda, on l’artista barceloní exposa des de l’any 2006. Amb aquesta exposició, l’artista inaugura temporada i etapa, i sorprèn a totes aquelles persones familiaritzades amb la seva obra, ja que s’allunya de les fórmules habituals d’èxit per descobrir noves maneres de dialogar amb la pintura, introduint tècniques i conceptes nous.

Malgrat la seva joventut,  la seva sòlida carrera li ha valgut, aquest mateix any, una molt comentada exposició individual, Allò era Abans, Això és ara, al museu Can Framis (Fundació Vilacasas), a la qual els Amics vam assistir. En aquesta nova exposició, l’obra de Yago Hortal es reinventa d’acord amb la seva contínua inquietud d’experimentar i créixer. Aliè a tendències, segueix el ritme del seu propi compàs i dibuixa un camí singular en recerca d’un diàleg amb la pintura.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies