skip to Main Content

Vols ser voluntari de les visites al Liceu?

Obrim convocatòria per al voluntariat de visites al Liceu

L’octubre de 2005 l’Associació va iniciar una nova via de col·laboració amb el Gran Teatre del Liceu que va tenir molt bona acollida entre els nostres associats: un grup de 32 socis es van oferir com a voluntaris per col·laborar amb les visites organitzades al Teatre. El fet que els voluntaris estiguessin vinculats a l’Associació permetria enriquir les visites guiades atesa la vinculació afectiva i intel·lectual dels nostres socis amb el Liceu i el món de l’òpera, tot esdevenint principals ambaixadors del nostre Teatre.

Al llarg d’aquests anys les visites han anat incrementant en nombre i en tipus (visites a les zones de públic, a l’escenari, al Cercle del Liceu, etc.) i el nostre grup de voluntaris ha mantingut la seva il·lusió per col·laborar-hi molt estretament. Ara, tant el Liceu com l’Associació i arran de l’interès mostrat per alguns socis, voldríem ampliar aquest grup per donar l’oportunitat de participar més activament en la vida del Teatre.

Per tal de fer la selecció dels voluntaris, es valorarà la disponibilitat horària i de dies, el coneixement i domini d’una llengua estrangera (anglès, francès, italià o alemany) a part del català i/o del castellà, facilitat de comunicació, així com una gran empenta per seguir fent del Liceu un referent internacional.

Els socis interessats o que vulguin rebre més informació poden contactar amb la secretaria d’Amics del Liceu per transmetre el seu interès abans del 16 de març. Les places són limitades.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies