skip to Main Content

BERLÍN del 19 al 24 de novembre

Amics del Liceu ha escollit la ciutat de Berlín per celebrar enguany una tardor Verdi i homenatjar el bicentenari del naixement del compositor i oferir als seus seguidors una petita marató verdiana. Aquesta s’iniciarà amb una producció d’Otello protagonitzat per José Cura, paper que segons confessa el mateix tenor dramàtic li ha dut enormes satisfaccions i del que poguérem gaudir al Liceu la temporada 2005-06. El tenor estarà acompanyat per la gran soprano Barbara Frittoli en el rol de Desdemona, sota la batuta del mestre Donald Runnicles.

Un altre dels plats forts del viatge serà Macbeth en una producció signada per Robert Carsen –autor de la Tetralogia wagneriana que s’està representant al Liceu– i protagonitzat per Simon Keenlyside –que triomfà al nostre teatre en el rol de Hamlet la temporada 2005-2006 i que la temporada 2006-07 rebé el Premi de la Crítica d’Amics del Liceu al millor intèrpret en recital–.

Seguirem el programa amb Falstaff, l’última de les vint-i-vuit òperes de Verdi que novament –com ja havia fet amb Macbeth i Otello– parteix de l’obra del seu admirat Shakespeare per compondre el seu testament musical.

Acabarem amb la història del bufó a la Cort dels Màntua, un Rigoletto interpretat per Andrzej Dobber sota la batuta de Roberto Pizzi Brignoli, gran coneixedor del repertori verdià i que fa un parell de temporades dirigí Il Trovatore amb Angela Meade al Festival de Peralada.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies