skip to Main Content

Florència del 21 al 25 de juny

Viatgem per primera vegada al Maggio Musicale Fiorentino, un dels festivals de més prestigi d’Europa,  amb un programa pròpiament italià.

D’una banda assistirem a la respresentació de Macbeth al mateix teatre on fou estrenada aquesta òpera l’any 1847, el Teatro della Pergola, un dels més antics d’Itàlia. Amb una posada en escena de Graham Vick – que vam poder veure fa uns anys al Liceu amb la magnífica producció de Rigoletto –estarà protagonitzat Luca Salsi, Dario Solari i la gran Tatiana Serjan. La direcció muscial anirà a càrrec del mestre James Conlon, actual director de l’Òpera de Los Angeles.

El programa es completarà amb una de les obres de la Triologia Tudor de Donizetti,  Maria Stuarda  en versió concert. En aquesta ocasió el rol potagonista estarà interpretat per Mariella Devia que aquesta mateixa temporada recollí grans elogis del públic i la crítica cantant Il Pirata al Liceu.

Per complementar el viatge, l’associació els oferirà una visita opcional a un dels pobles medievals amb més encant de la Toscana, Sant Giminiano.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies