skip to Main Content

VALÈNCIA del 2 al 4 de novembre

Proposem un viatge de diàleg entre els dos compositors que enguany han celebrat el bicentenari dels seus naixements, amb dues peces cèlebres dins de la seva obra.

El segon episodi de la Tetralogia wagneriana, Die Walküre, forma part de la producció que La Fura dels Baus, amb Carlus Padrissa al capdavant, presentà en aquesta mateixa seu l’any 2005. Des de la seva estrena, ha recollit 7 premis internacionals i ha estat qualificada segons Los Angeles Times com «una cita ineludible per qualsevol amant de la música», una obra d’art total on s’hi mesclen vídeos, arquitectures humanes i una lectura del llibret molt fidel. El repartiment serà encapçalat per grans veus del repertori wagnerià com Thomas Johannes Mayer, Nikolai Schukoff o Jennifer Wilson.

La producció de La Traviata de Willy Decker estrenada a Salzburg el 2005 amb Anna Netrebko i Rolando Villazón és ja popularment coneguda com «La Traviata del rellotge». En aquesta ocasió el rol de Violeta l’interpretarà la jove soprano Sonya Yoncheva, nova promesa del belcanto i de la qual de ben segur se’n sentirà a parlar, acompanyada pel joveníssim tenor Stefan Pop.

Ambdues produccions compten amb la direcció musical de Zubin Mehta al capdavant de l’Orquestra de la Comunitat Valenciana.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies