skip to Main Content

BRATISLAVA I VIENA, del 15 al 20 de març

Viena, el santuari mundial de la música clàssica, segueix estan més viva que mai i la programació de la Staatsoper és una cita temptadora per qualsevol amant de la lírica. Abans d’embarcar-nos-hi, però, iniciarem el viatge a Bratislava, per assistir a una òpera del repertori txec com és El cas Makropulos amb una producció firmada per Peter Konwitschny, a qui hem pogut veure al Liceu en produccions com Lohengrin, Don Carlo o El caçador furtiu. Aprofitarem l’ocasió per fer una visita guiada a la ciutat que ens portarà a conèixer la porta medieval de Sant Miquel, la Plaça Central i l’Antic Ajuntament, i el castell de la ciutat des d’on gaudirem d’unes magnífiques vistes.
Ens traslladarem fins a la ciutat de Beethoven, Haydn i Mozart, on assistirem a un programa variat i de primeres veus a l’Òpera Estatal. Començarem amb una Arabella, de Richard Strauss, sota la batuta de Peter Schneider, protagonitzada per la soprano Camilla Nylund –que captivà el Liceu amb Rusalka–, el baríton Bo Skhovus, també molt present al nostre escenari, i la soprano Chen Reiss. Luca Pisaroni encarnarà el rol principal d’un Faust sota la batuta de la directora australiana Simone Young i amb la soprano Anita Hartig com a Marguerite. La traca final vindrà de la mà d’un Tristan und Isolde que promet ser memorable amb les veus de Stephen Gould, Petra Lang, Matthias Goerne i Sophie Koch, en una producció signada pel gran David McVicar.

Programa del viatge

Dijous 16 de març a les 19h – Teatre Nacional de Bratislava
El cas Makropulos, de L. Janacek
Direcció musical: Ondrej Olos
Direcció d’escena: Peter Konwitschny
Intèrprets: Linda Ballová, Pavol Remenár, Ondrej Saling, Ludovit Ludha, Ivan Ozvat, entre d’altres

Divendres 17 de març – Wiener Staatsoper
Arabella, de R. Strauss
Direcció musical: Peter Schneider
Direcció d’escena: Sven-Eric Bechtolf
Intèrprets: Camilla Nylund, Bo Skhovus, Chen Reiss, Wolfgang Bankl, Joseph Káiser

Dissabte 18 de març – Wiener Staatsoper
Faust, de Charles Gounod
Direcció musical: Simone Young
Direcció d’escena: Stephane Roche
Intèrprets: Jean-François Borras, Luca Pisaroni, Orhan Yildiz, Anita Hartig

Diumenge 19 de març – Wiener Staatsoper
Tristan und Isolde, de R. Wagner
Direcció musical: Mikko Franck
Direcció d’escena: David McVicar
Intèrprets: Stephen Gould, Petra Lang, Matthias Goerne, Sophie Koch

Preu del viatge

En habitació doble: 2.250€/persona
En habitació individual: 2.650€
(el preu inclou: bitllet d’avió, allotjament i esmorzar, trasllats aeroport-hotel-aeroport, entrades a les òperes, visita guiada a Bratislava, assegurança de cancel·lació i d’assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu)

Hotel
Bratislava: Hotel Sheraton****
Viena: Hotel Le Meridien****

Vols
Companyia: Vueling
15 de març Barcelona – Viena 12.00 -14.25
20 de març Viena – Barcelona 15.05 – 17.30

 

[fresh_accordion][pane title=”Per a més informació i reserves”]

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  [/pane] [/fresh_accordion]
  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies