skip to Main Content

AMSTERDAM, de l’11 al 16 de febrer

La sonada producció d’El príncep Igor, d’Aleksandr Borodín, que s’estrenà al Metropolitan de Nova York el passat 2014 arriba ara a l’Òpera d’Amsterdam. Obra de referència del repertori rus però ben poc representada als escenaris —al Liceu l’última vegada fou la temporada 1976-1977—, la producció estarà encapçalada per un elenc de cantants russos de primer nivell com Ildar Abdrazakov o Oksana Dyka i l’inigualable segell de Dmitri Tcherniakov —a qui recordem per l’aplaudida producció de La llegenda de la ciutat invisible de Kitej al Liceu— a càrrec de la posada en escena.
Al Concertgebow, dues grans veus femenines de primer ordre completaran el viatge: Cecilia Bartoli oferirà una Cenerentola en versió concert acompanyada de la formació barroca Les Musiciens du Prince —fundada per la mateixa cantant—, del Cor de l’Òpera de Monte-Carlo i de les veus del tenor Edgardo Rocha i el baríton Carlos Chausson, entre d’altres. Acabarem amb un recital de la mezzosoprano Sarah Connolly, que ja va seduir el públic barceloní en el concert del Liceu al Palau, que cantarà un programa de cançons de Mahler, Debussy i compositors de la seva Anglaterra natal com Ivor Gourney, John Ireland o Frank Bridge.
Durant el viatge visitarem la zona de Zaanse Schans, una de les postals més típiques del país amb els seus molins de vent, on coneixerem, també, el procés d’elaboració del formatge. Visitarem Volendam, un poble fundat el s. XIV per pagesos i pescadors procedents del port d’Edam que assoliria cert renom a partir de la primera meitat del s. XX, quan acollí una vibrant comunitat d’artistes de la qual destacaven noms com Picasso i Renoir.

Programa del viatge

Diumenge 12 de febrer (durant tot el dia)
Visita a Zaanse Schans

Dilluns 13 de febrer a les 18.30h – Òpera d’Amsterdam
El príncep Igor, d’A. Borodín
Direcció musical: Stanislav Kochanovsky
Direcció d’escena: Dmitri Tcherniakov
Intèrprets: Ildar Abdrazakov, Oksana Dyka, Pavel Černoch, Dmitri Ulyanov, Andrei Popov, entre d’altres

Dimarts 14 de febrer a les 20.15h – Concertgebouw
Recital Sarah Connolly, mezzosoprano
Julius Drake, piano
Programa: obres de Schumann, Mahler, Debussy, Poulenc, entre d’altres

Dimecres 15 de febrer a les 19.30h – Concertgebouw
La Cenerentola, de G. Rossini
Direcció musical: Diego Fasolis
Intèrprets: Cecilia Bartoli, Edgardo Rocha, Alessandro Corbelli, Carlos Chausson, Ugo Guargliardo, entre d’altres
Les Musiciens du Prince; Cor de l’Òpera de Monte-Carlo

Preu del viatge

En habitació doble: 1.950€/persona
En habitació individual: 2.400€/persona
(el preu inclou: bitllet d’avió, allotjament i esmorzar, trasllats aeroport-hotel-aeroport, entrades als espectacles, visita a Zaanse Schans amb dinar inclòs, assegurança de cancel·lació i d’assistència durant el viatge, dossier de viatge i acompanyant d’Amics del Liceu)

Hotel
Hotel Radisson Blu Amsterdam****

Vols
Companyia: Vueling
11 de febrer Barcelona – Amsterdam 09.55 – 12.25
16 de febrer Amsterdam – Barcelona 10.05 – 12.20

[fresh_accordion][pane title=”Per a més informació i reserves”]

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  [/pane] [/fresh_accordion]
  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies