skip to Main Content

Col.loqui amb el tenor Michael Fabiano

Dimecres 26 d’abril a les 19h
Sala del Cor del Liceu (entrada pel vestíbul de Taquilles)
*Activitat gratuïta, cal reserva prèvia 

Més enllà del nostre cicle de col·loquis Els interiors del Liceu, aquest mes ens fa especial il·lusió anunciar-vos que hem organitzat un diàleg amb el tenor Michael Fabiano, que interpreta el personatge de Des Grieux a Manon al Gran Teatre del Liceu.

Així doncs volem convidar-vos a la trobada que Fabiano, mantindrà amb el nostre president, Jaume Graell, sobre la seva vinculació amb el món de l’òpera en general i el personatge de Manon en particular. El col·loqui inclourà un torn de preguntes obert a tots els assistents.

El tenor Michael Fabiano és d’origen nord-americà d’ascendència italiana. Es forma a la Universitat de Míchigan on va fer classes amb George Shirley. Va participar al documental The Audition, quan va guanyar el concurs de les Metropolitan Opera Auditions el 2007. Va debutar a Klangenfurt el 2007 i ha cantat a teatres de primer ordre com San Francisco Opera, Metropolitan Opera, La Scala, English National Opera, Deutsche Oper Berlin, Dresden Semperoper, Teatre San Carlo, Vancouver, Los Angeles, Bilbao, Miami, Dallas i altres ciutats .

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com


Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies