skip to Main Content

Presentació del llibre “L’òpera catalana, síntesi històrica” de Jaume Radigales

Dilluns 24 d’abril a les 19h
Reial Cercle Artístic (com arribar-hi?)
*Activitat gratuïta

*Aforament limitat. Cal reserva prèvia

Aquest mes d’abril, ens fa especial il·lusió convidar-vos a la presentació del llibre L’òpera catalana, síntesi històrica editat per Ficta Edicions i escrit per Jaume Radigales, professor universitari i col·laborador habitual d’Amics del Liceu. Es tracta d’un llibre molt especial perquè sorgeix arran del nostre curs virtual “L’òpera Catalana”, que vam realitzar el 2021.

L’estudi i anàlisi d’aquesta temàtica va despertar en el professor Radigales un enorme interès per aprofundir en la història i recorregut d’aquesta part del gènere operístic. El resultat n’ha estat la publicació d’aquest llibre, un recorregut per més de dos-cents anys de creació operística catalana que fa valdre un extens catàleg d’obres i autors no prou coneguts. El llibre està prologat per Xavier Albertí, home de teatre i músic.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

 

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies