skip to Main Content

Col·loqui amb el director d’escena Rafael R. Villalobos

Dijous 15 de desembre a les 19.30h
Sala del Cor del Liceu (entrada pel vestíbul de Taquilles)
*Activitat gratuïta, cal reserva prèvia 

Més enllà del nostre cicle de col·loquis Els interiors del Liceu, aquest mes ens fa especial il·lusió anunciar-vos que hem organitzat un col·loqui amb el director d’escena Rafael R. Villalobos, que participarà  a la propera òpera de Puccini que podrem veure al Gran Teatre del Liceu: Tosca.

Així doncs, volem convidar-vos a aquesta trobada en la qual el nostre president, Jaume Graell, conversarà amb el nostre convidat sobre la seva vinculació amb el món de l’òpera en general i Giacomo Puccini, en particular.

Atret pel teatre i la música des de molt jove, Rafael R. Villalobos va estudiar solfeig i cant al Conservatori Cristóbal de Morales de la seva ciutat natal, Sevilla. Es va llicenciar en Arts Escèniques per la RESAD [Reial Escola d’Arts Dramàtiques] de Madrid, i va obtenir una distinció de primer nivell en el Màster en Música com a Art Interdisciplinari a la Universitat de Barcelona en col·laboració amb l’ESMUC. [Escola Superior de Música de Catalunya]. També ha estudiat a la Central School of Speech and Drama de Londres, i ha assistit a tallers i classes magistrals amb Vincent Dumestre, Eduardo Arroyo i Mario Gas.

Debuta al Gran Teatre del Liceu com a responsable de la direcció d’escena del concert escenificat de Les Reines Tudor que va tenir lloc l’any passat al Teatre, i torna com a responsable d’aquesta nova producció de Tosca on han col·laborat diversos teatres Europeus.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies