skip to Main Content

Visitem l’Arxiu Municipal Contemporani de Barcelona

Dimecres 14 de desembre a les 10h i 11.30h (2 grups)
Arxiu Contemporani de Barcelona (com arribar-hi?)
*Activitat gratuïta amb reserva prèvia
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.

Durant el proper mes de desembre, els Amics us proposem visitar L’Arxiu Municipal Contemporani (AMCB)., ubicat al cor de Barcelona. L’Arxiu Municipal Contemporani de Barcelona (AMCB) és l’arxiu responsable de l’ingrés, la custòdia, el tractament i la difusió de la documentació produïda i rebuda pels òrgans de govern i administració de la ciutat de Barcelona des del primer terç del segle XIX fins a l’actualitat. Així mateix, també desenvolupa les mateixes funcions pel que fa a altres fons documentals institucionals del mateix període que es considerin d’interès per a la història de la ciutat. Com a arxiu contemporani de l’Ajuntament de Barcelona, dona servei a l’Administració i també als investigadors, estudiosos i ciutadans.

Durant la nostra visita, que es realitzarà en un grup reduït, coneixerem els espais principals de l’arxiu, les instal·lacions, la riquesta del fons documental que custodien i posarem èmfasi en tota aquella documentació relacionada amb el Liceu, la música clàssica i els edificis més representatius de Barcelona.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies