skip to Main Content

Conferència a l’entorn d'”Aida”

Dijous 9 de gener a les 19.30h
Sala del Cor del Liceu
*Activitat gratuïta amb reserva prèvia

 

El primer títol operístic del 2020 que podrem veure al Gran Teatre del Liceu és Aida. Amb aquesta òpera, un Verdi de 58 anys demostrava la seva força gegantina i la seva saviesa musical i teatral en escriure un drama intens, una òpera sobre el triangle amorós que condueix Aida, Amneris i Radamès a plasmar la passió, l’amor i l’odi fins a les últimes conseqüències. A més, amb aquest debuta al nostre teatre la soprano nord-americana Angela Meade.

Els Amics del Liceu us convidem a assistir a la conferència a l’entorn d’aquest títol, que anirà a càrrec del nostre col·laborador habitual i professor Miquel Peralta.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies