skip to Main Content

Conferència online a l’entorn de “Carmen” amb motiu del Liceu a la fresca

Com sabeu, enguany el Liceu a la Fresca es manté viu gràcies a la col·laboració del Teatre amb Televisió de Catalunya i RTVE, i el proper dissabte 20 de juny a les 22h al Canal 33 s’emetrà Carmen de Bizet amb la producció de Calixto Bieito, enregistrada el 2010 al Gran Teatre del Liceu. Aquesta gravació va ser l’estrena de la producció al Teatre i compta amb Béatrice Uria-Monzón com a Carmen, Roberto Alagna com a Don José i Marina Poplovskaya com a Micaëla, un repartiment de luxe que permetrà a tot Catalunya poder gaudir d’aquest icònic muntatge que ha esdevingut referent a Europa.

Per tal de preparar aquesta òpera, els Amics del Liceu recuperem l’àudio de la nostra conferència de Carmen de Bizet que vam fer amb motiu de l’última posada en escena d’aquesta òpera al Liceu l’any 2015. La conferència és a càrrec del divulgador musical i col·laborador habitual d’Amics del Liceu Pere Andreu Jariod. A més, abans de l’àudio el mateix conferenciant ens fa una sèrie de recomanacions de diferents versions d’aquesta magnífica òpera, que de ben segur enriquiran la visió que tenim d’aquest títol tan emblemàtic i popular del repartiment operístic.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies