skip to Main Content

Conferència online a l’entorn d'”Il barbiere di Siviglia”

Canal Youtube d’Amics del Liceu

Com sabeu, Il barbiere di Siviglia de Gioachino Rossini és una de les òperes que el Liceu ens oferia aquesta temporada i que ha estat ajornada a causa del Covid-19. No obstant això, els Amics del Liceu no hem volgut perdre l’oportunitat de comentar aquesta òpera a fons recuperant una de les nostres conferències a l’entorn d’aquest títol, realitzada l’última vegada que es va poder veure al Gran Teatre del Liceu aquest títol l’any 2014. La conferència és a càrrec de Marc Sala, tenor, president d’Apròpera i col·laborador habitual d’Amics del Liceu.

A més, abans de començar la conferència, li hem demanat al Marc Sala que ens recomani algunes versions d’aquesta òpera, a les quals podreu accedir també a través del nostre canal youtube:

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies