skip to Main Content

Conferència a l’entorn de “La clemenza di Tito”

Dimecres 12 de febrer a les 19.30h
Sala de l’Orquestra del Liceu
*Activitat gratuïta amb reserva prèvia

El proper mes de febrer el Gran Teatre del Liceu ens ofereix l’òpera La clemenza di Tito, una òpera que Mozart va rebre l’encarrec d’escriure l’any 1791, en plena composició de La flauta màgica. L’objectiu era escriure una òpera que festegés la coronació de Leopold II com a rei de Bohèmia. Estrenada a Praga, es tracta de l’última òpera del catàleg mozartià és una revisitació del gènere seriós, en el context d’un drama ambientat a la Roma del segle i dC.

Els Amics del Liceu us convidem a assistir a la conferència a l’entorn d’aquest títol, que anirà a càrrec del nostre col·laborador habitual i professor Jaume Radigales.

 

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies