skip to Main Content

Conferència a l’entorn del Festival de Bayreuth al Liceu

Dimecres 21 de març de 2012 a les 19.30h
Foyer del Gran Teatre del Liceu (entrada per c/ Sant Pau)

Conferència a càrrec de Ramon Gener

Amb motiu de la visita de l’Orquestra, del Cor i dels solistes del Festival de Bayreuth al Gran Teatre del Liceu el proper mes de setembre, Amics del Liceu ha organitzat una conferència a càrrec de Ramon Gener –músic i presentador del programa Òpera en texans del Canal 33– per conèixer la importància i la llarga tradició d’aquest festival en el món wagnerià, recordar la visita de l’any 1955 que va suposar un esdeveniment històric per a la ciutat i parlar de la significació dels tres títols que s’interpretaran en versió concert.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies