skip to Main Content

Conferència “Centenari Maria Callas, vida de diva”

Dimarts 10 d’octubre a les 19h (últimes places disponibles)
Reial Cercle Artístic (Com arribar-hi?)
*Aforament limitat. Cal reserva prèvia
*Activitat gratuïta i exclusiva per a socis i acompanyants

Enguany, amb motiu del centenari de la gran soprano Maria Callas (nascuda a Nova York el 2 de desembre de 2023) els Amics del Liceu li volem retre homenatge recordant la seva vida i trajectòria a través d’una conferència a càrrec de Pol Avinyó ,divulgador musical, que tindrà lloc al Reial Cercle Artístic de Barcelona.

Maria Callas ha estat una de les figures més destacables de la història de l’òpera del segle XX. La seva veu, el seu temperament i la seva personalitat la van convertir en un mite. Aquest any 2023 commemorem el centenari del seu naixement. La conferència que proposem serà un repàs per la seva vida artística i personal, posant gran èmfasi a l’evolució de la veu i com va conquerir tots els grans teatres del món. Ho farem amb enregistraments poc coneguts o gairebé inèdits i recuperant les millors audicions que ens va llegar.

Per inscriure’s en aquestes activitats, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies