skip to Main Content

Descobreix tots els secrets de la Sagrada Família amb els Amics!

ACTIVITAT EN DUES PARTS:
Dilluns 4 d’abril a les 18h – conferència a l’Espai Subirachs (com arribar-hi?)
Dimarts 19 d’abril a les 17h – visita a la Sagrada Família (places exhaurides) (com arribar-hi?)
NOU GRUP: Dimecres 20 d’abril a les 17h – visita a la Sagrada Família (com arribar-hi?)

*Preu conferència + visita: 33€
*Preu només conferència: 6€
*Preu només visita: 27€
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.
*Mascareta i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita

Durant el proper mes d’abril, i amb motiu de Setmana Santa, els Amics del Liceu us proposem una activitat que ens permetrà descobrir tots els secrets de la Sagrada Família i, en especial, de la façana de la Passió, realitzada per l’escultor Josep M. Subirachs, ja que és la part més desconeguda per al públic general.

L’activitat constarà de dues parts: la primera serà una conferència a l’entorn de la façana de la Passió de la Sagrada Família a càrrec de la Dra. Judit Subirachs- Burgaya, historiadora de l’art, filla de l’artista i directora de l’Espai Subirachs, i la segona part serà una visita in situ a l’edifici de la Sagrada Família a càrrec d’Alejandro Seoane Herrán, arquitecte del Departament de Projecte de la Sagrada Família.

La primera part es tracta d’una conferència presencial que tindrà lloc a l’Espai Subirachs i es titularà La Passió de la Sagrada Família, el darrer repte de l’escultor Subirachs. En un recorregut per les diferents escenes del Via Crucis, descobrirem la simbologia i alguns secrets que amaga el gran retaule escultòric a través del qual Subirachs va representar la Passió de Jesucrist, ja que l’any 1986, la Junta Constructora del Temple de la Sagrada Família, la gran obra inacabada d’Antoni Gaudí, va encarregar a Josep M. Subirachs els grups escultòrics de la façana de la Passió. Per a l’escultor va significar l’encàrrec més arriscat i complex de tota la seva trajectòria professional, un treball d’extraordinàries proporcions que l’ocupà durant vint anys. 

La segona part de l’activitat, serà una visita comentada a la Sagrada Família, on descobrirem de primeramà com avança el projecte de construcció del temple. Durant la nostra visita, veurem espais tan emblemàtics com: el museu, les façanes del Naixement i de la Passió, l’interior de la Basílica, part de l’interior del claustre, l’interior d’una de les sagristies i la Cripta, on està enterrat Antoni Gaudí. (Malauradament, degut a la pandèmia, les torres de l’edifici estan tancades al públic i no son visitables).

*Tot i que l’activitat està pensada en dues parts complementàries (conferència i visita) es pot realizar únicament una de les dues parts de l’activitat.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies