skip to Main Content

Homenatge a Antoni Tàpies

Dimarts 26 d’abril a les 11h (places exhaurides)
NOU GRUP: Dimarts 26 d’abril a les 17h
Fundació Tàpies (Com arribar-hi?)

*Preu: 13€
*Activitat exclusiva per a socis d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.
*Mascareta i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita

Amb motiu del desè aniversari de la mort de l’artista Antoni Tàpies (1922-2012), els Amics del Liceu volem fer un petit homenatge al màxim exponent de l’informalisme abstracte i un dels artistes catalans més destacats del segle XX.

És per aquest motiu que us proposem una visita a la Fundació Tàpies de la mà de Núria Homs, conservadora de la Fundació Tàpies i Historiadora de l’Art especialitzada en l’artista.  Aquesta visita ens permetrà no només veure les obres exposades a la Fundació, sinó també visitar les reserves de la Fundació  (habitualment tancades al públic) per tal de conèixer amb més profunditat la col·leció del Museu. Durant el nostre recorregut, també visitarem la polèmica obra el Mitjó, situada des de l’any 2010 al terrat de la Fundació, després que el projecte inicial a gran escala fos desestimat per a la seva ubicació inicial: la Sala Oval del Museu Nacional de Catalunya.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies