skip to Main Content

European Opera Days. L’òpera, un art per a tothom

Els propers 6, 7 i 8 de maig de 2016 tindran lloc els European Opera Days (Jornades Europees de l’Òpera). Per celebrar-ho, l’Associació Amics del Liceu –amb la col·laboració del Gran Teatre del Liceu, el Conservatori Superior de Música del Liceu, el Concurs Internacional de Música Maria Canals i TRAM– organitza, per primer cop, un seguit de recitals lírics a diferents espais de la ciutat de Barcelona, amb l’objectiu de difondre i apropar l’òpera als ciutadans.

Els concerts es faran en diferents espais públics de la capital catalana amb la participació d’alumnes del Conservatori Superior de Música del Liceu.

  • De 10 a 13 h. Veu i piano. Lloc: porxos del Gran Teatre del Liceu
  • De 10 a 11 h. Veu i guitarra. Lloc: TRAM Barcelona (dins del TramBaix sortida Francesc Macià)
  • De 12 a 13 h. Veu i arpa. Lloc: jardins del Palau Robert
  • De 12:30 a 14 h. Veu i piano. Lloc: Plaça de Mar, davant la platja de Sant Sebastià

Durant el recital als porxos del Liceu, aquells que vulguin conèixer i col·laborar amb l’Associació, disposaran d’un taulell informatiu on s’explicaran les activitats de l’entitat i s’oferiran descomptes especials pels nous Amics.

De 10h a 13h, durant el recital al Liceu, els joves menors de 35 anys que omplin un petit formulari rebran gratuïtament una entrada per a l’assaig general (14 de maig) de I Capuleti e I Montecchi, òpera de Vincenzo Bellini inspirada en Romeu i Julieta de Shakespeare.

La iniciativa de portar l’òpera al carrer el proper 6 de maig, forma part de la campanya de recaptació anual de fons que Amics del Liceu ha iniciat d’acord amb el Liceu i que aquest any està centrada en donar suport al projecte Liceu a la Fresca, el proper 8 de Juliol.

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies