skip to Main Content

FESTIVAL DELLA VALLE D’ITRIA, del 29 de juliol al 2 d’agost

Fabio Luisi, actual director musical del Metropolitan de Nova York i de l’Òpera de Zuric, és avui dia una de les batutes més reconegudes a nivell internacional. Nascut a Gènova, al llarg de la seva carrera, Luisi ha estat també al capdavant d’orquestres tan prestigioses com la Staatskapelle de Dresden o la Simfònica de Viena. Recentment ha assumit un nou compromís fent-se càrrec de la direcció musical del Festival della Valle d’Itria, a Martina Franca, un festival que enguany arriba a la seva 42a edició i que està dedicat a la recuperació del repertori del segle XVII i el belcanto del segle XIX dels compositors de la zona de la Puglia. El plat fort d’enguany és Francesca da Rimini, de Saverio Mercadante, en una producció que suposa el retorn del director Pier Luigi Pizzi al festival, sota la batuta del mateix Fabio Luisi que farà la lectura perfecta d’aquesta ambiciosa partitura. A continuació, un títol desconegut del compositor italià Giovanni Paisiello, a qui va dedicada aquesta edició del festival amb motiu del 200è aniversari de la seva mort: La grotta di Trofonio, una comèdia d’estil napolità amb una partitura de tradueix de forma exemplar la naturalesa revolucionària amb la qual el gènere buf va capgirar l’òpera italiana de finals del segle XVIII. La coproducció amb el Teatro San Carlo de Nàpols anirà signada per Alfonso Antoniozzi i comptarà amb la batuta de Giuseppe Grazzioli. Tancarem el programa amb la versió en concert de Così fan tutte, novament dirigida pel mestre Fabio Luisi.
La magnífica zona de la Puglia italiana donarà l’oportunitat de completar el viatge amb visites a diverses poblacions de la zona, com Alberobello, on admirarem els anomenats trulli, antigues construccions típiques i exclusives d’aquesta zona, declarades Patrimoni de la Humanitat per part de la Unesco, i també, Matera, Lecce i la capital de la regió, Bari.

Dissabte 30 de juliol – Palazzo Ducale
Francesca da Rimini, de S. Mercadante
Direcció musical: Fabio Luisi
Direcció escènica: Pier Luigi Pizzi
Intèrprets: per determinar

Diumenge 31 de juliol – Palazzo Ducale
La grotta di trofonio, de G. Paisiello
Direcció musical: Giuseppe Grazzioli
Direcció escènica: Alfonso Antoniozzi
Intèprets: per determinar

Dilluns 1 d’agost – Palazzo Ducale
Così fan tutte, de W. A. Mozart (en versió concert)
Direcció musical: Fabio Luisi
Intèrprets: per determinar

Preu del viatge (per persona)

En habitació doble: 2.200€
En habitació individual: 2.500€
(inclou: bitllet d’avió, allotjament i esmorzar, entrades a les òperes, trasllats aeroport-hotel-aeroport i trasllats al Festival, visites a Martina Franca, Alberobello, Matera, Lecce i Bari, dinars dels dies de visita, acompanyant d’Amics del Liceu, dossier de viatge, assegurança de cancel·lació i d’assistència durant el viatge)

Hotel
Masseria Hotel Relais Villa San Martino 5*

[fresh_accordion][pane title=”Per a més informació i reserves”]

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  [/pane] [/fresh_accordion]

  This Post Has One Comment

  1. Bona nit.
   Soc Núria Cullell , i estic interessada en el viatge a Italia del 29 de Juiol al 2 d’agost.. Habitació individual.
   Agraïria em comuniquessiu com fer la reserva .
   Codialment
   Nuri

  Comments are closed.

  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies