skip to Main Content

Festival Perelada, del 26 al 28 de juliol

Enguany, els Amics del Liceu us proposem una sortida per gaudir de dos dels espectacles més destacats d’aquesta edició del Festival Perelada: per una banda, el concert de la soprano Sonya Yoncheva (Bulgària, 1981) i el tenor Ismael Jordi (Jerez de la Frontera, 1973). Ella, amb la seva veu càlida, és una de les més grans sopranos de la nostra època. Aclamada en importants escenaris com el Metropolitan o la Royal Opera House Covent Garden, el seu repertori va des del barroc fins a Puccini, passant per figures com Mozart, Verdi i Txaikovski. Ell, amb una sòlida i exitosa carrera, continua amb un ascens meteòric després del seu debut al Metropolitan de Nova York el passat 2023 com a Alfredo de La traviata i de rebre el premi Ópera XXI com a millor cantant masculí en la cinquena edició. Durant el concert que veurem al Festival Perelada, estaran acompanyats al piano pel sempre exquisit i solvent Rubén Fernández Aguirre i interpretaran populars romances i els duets de sarsuela més representatius dels grans mestres d’aquest gènere líric.

D’altra banda, assistirem també al concert Addio, mio dolce amor. Il maestro Puccini e l’opera italiana de la soprano Anna Pirozzi, considerada una de les grans veus de l’òpera italiana. Cantant camaleònica amb un repertori impressionant, la seva carrera va començar a despuntar al Festival de Salzburg, en interpretar Abigaille de Nabucco sota la direcció de Riccardo Muti l’any 2013, un èxit que la va dur ben aviat als escenaris més importants del món. Recentment, Anna Pirozzi va ser guardonada amb el Premi Puccini del Festival Puccini de Torre de Lago, entitat que ha atorgat el premi a noms tan rellevants com Maria Callas, Luciano Pavarotti, Renata Tebaldi o Birgit Nilsson. Pirozzi torna al Festival Perelada juntament amb un quartet de corda i acompanyada per Sophia Muñoz al piano, i interpretarà un programa d’àries d’òpera de Donizetti, Bellini, Verdi i Leoncavallo, amb una atenció especial al mestre de les emocions, Giacomo Puccini.

A més, també hem preparat una visita comentada per conèixer el centre de Perpinyà amb dinar de grup inclòs. Es tracta d’una passejada històrica que farem acompanyats d’un guia local, on coneixerem la història de la ciutat i veurem edificis tan emblemàtics com el Castellet (utilitzat com a símbol de l’ajuntament i, per extensió, de la ciutat), la Llotja de Mar, (remarcable edifici del gòtic català construït al final del segle XIV per Martí l’Humà per ubicar-hi el Consolat de Mar) o la catedral de Saint-Jean-Baptiste, testimonis de l’evolució arquitectònica i la identitat cultural de la ciutat. Destaca també el Palau dels Reis de Mallorca, el monument més important de Perpinyà. Va començar a ser edificat el 1274 per acollir la cort de Jaume I, un dels personatges clau de la història de Catalunya Nord.

Divendres 26 de juliol
15.00h – Trobada a Avinguda Diagonal 355 (Com arribar-hi?) i sortida amb l’autocar
17.00h – Arribada a l’Hotel President de Figueres (estona lliure per instal·lar-se a les habitacions)
18.15h – Sortida cap al Festival Perelada
19.00h – Concert de Sonya Yoncheva i Ismael Jordi a l’Església del Carme
21.00h – Sopar de grup al Restaurant Croacks Grill Peralada (consulta el menú de grup aquí)
22.30h – Tornada cap a l’hotel en autocar

Dissabte 27 de juliol
10.00h – Trobada al vestíbul de l’hotel, sortida en autocar
11.30h – Visita comentada amb un guia local pel centre històric de Perpinyà
13.00h – Dinar de grup al restaurant Cafe Vienne (consulta el menú de grup aquí)
15.30h – Tornada en autocar a l’hotel i temps lliure
18.15h – Sortida cap al Festival de Perelada
19.00h  –Concert de la soprano Anna Pirozzi a l’església del Carme
21.00h – Sopar de grup al Restaurant Croacks Grill Peralada (consulta el menú de grup aquí)
22.30h – Tornada cap a l’hotel en autocar

Diumenge 28 de juliol
10.30h – Trobada al vestíbul de l’hotel, Sortida cap a Barcelona
12.30h – Arribada a Barcelona. Mateix punt de sortida

Hotel
Hotel President***
Avinguda de Salvador Dalí i Domènech, 82
17600 Figueres, Girona
972 50 05 62
Pàgina web

Preu:
En habitació doble: 775€/persona
En habitació individual: 930€

El preu inclou:
– autocar d’anada i tornada
– trasllats en autocar d’anada i tornada als espectacles
– allotjament i esmorzar i taxes turístiques
– entrades de categoria superior per als espectacles
– visita comentada al centre de Perpinyà
– dinar de grup a Perpinyà
– sopars de grup després dels dos espectacles
– dossier de viatge
– acompanyant d’Amics del Liceu
– despeses de gestió
– assegurança de cancel·lació i d’assistència durant el viatge

Per a més informació sobre aquest viatge, ompliu el següent formulari:

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies