skip to Main Content

La Schubertíada de Vilabertran, del 21 al 24 d’agost

Un any més torna la Schubertíada de Vilabertran, un festival que arriba a la seva 32a edició i que té com a objectiu la divulgació de l’obra del compositor Franz Schubert, així com també d’altres autors afins per actitud i època, mitjançant el talent de les noves generacions. Enguany, des d’Amics del Liceu us proposem l’assistència a tres concerts.

Per començar el viatge, la refinada i elegant soprano Julia Kleiter oferirà un concert que aprofundeix en aquest repertori i proposa un programa que combina una primera part dedicada a Brahms i Schubert amb  una segona que se centra en la cançó del segle XX.

El segon concert reuneix dos debuts a la Schubertíada: el del veterà pianista Hartmut Höll, acompanyant durant dècades de Dietrich Fischer-Dieskau i Renée Fleming, i el del baríton Gabriel Rollinson. El programa recull els orígens del jove cantant, que oferirà obres de Franz Schubert i del compositor nord-americà William Grant Still.

I arribem al final del viatge amb un clàssic de la Schubertíada: Andrè Schuen i Daniel Heide continuen el seu recorregut per l’obra liederística de Gustav Mahler  interpretant una selecció de l’àmplia col·lecció Des Knaben Wunderhorn. Els artistes reuneixen el compositor bohemi amb un dels seus professors al conservatori de Viena, Johannes Brahms.

Completarem la nostra sortida a la Schubertíada amb dues visites culturals. D’una banda farem una visita al  Celler Perelada, recentment inaugurat, on coneixerem la història dels seus vins, i també visitarem el Castell, els jardins, la biblioteca, el Museu i finalitzarem el nostre recorregut amb un tast de vins. La nostra sortida també comptarà amb un dinar de grup al mateix celler.

D’altra banda, realitzarem una visita comentada pel centre de Ceret, una població situada al sud de França que destaca per la seva vinculació amb l’art i els artistes, i que moltes vegades ha estat anomenada “la meca del cubisme”, ja que ha estat un lloc d’inspiració per genis com Picasso, Georges Braque, Juan Gris, Marc Chagall, o Manolo Hugué, que van passar algunes temporades treballant en aquesta ciutat. Ceret representa, doncs, una espontània manifestació artística basada en l’amistat, que alimentà un sector essencial de l’art nou europeu del segle XX. La sortida inclourà també un dinar de grup.

Dimecres 21 d’agost
16.00h – Hora de trobada per agafar l’autocar. Punt de trobada: Avinguda Diagonal 355 (Com arribar-hi?)
18.00h – Arribada a l’Hotel Pirineos de Figueres (estona lliure per instal·lar-se a les habitacions)
19.00h – Sortida cap a La Schubertíada
19.30h – Benvinguda a La Schubertíada
20.30h – Concert de la soprano Julia Kleiter acompanyada per Julius Drake al piano a la Canònica de Vilabertran
22.00h – Tornada cap a l’hotel en autocar

Dijous 22 d’agost
09.30h – Trobada al vestíbul de l’hotel, sortida en autocar
11.00h – Visita comentada amb un guia local pel centre històric de Ceret
13.00h – Dinar de grup
15.30h – Tornada en autocar a l’hotel i temps lliure
19.00h – Sortida cap a La Schubertíada
20.30h  – Concert del baríton Gabriel Rollinson acompanyat per Hartmut Höll al piano a la Canònica de Vilabertran

Divendres 23 d’agost
09.30h – Trobada al vestíbul de l’hotel, sortida en autocar
10.00h – Visita al nou celler de Perelada, castell i tast de vins
11.00h – Tast de vins
13.30h – Dinar de grup al celler de Perelada
15.30h – Tornada en autocar a l’hotel i temps lliure
19.00h – Sortida cap a La Schubertíada
20.30h – Concert del baríton Andrè Schuen acompanyat per Daniel Heide al piano a la Canònica de Vilabertran
22.00h – Tornada cap a l’hotel en autocar

Dissabte 24 d’agost
10.30h – Sortida cap a Barcelona
12.30h – Arribada a Barcelona. Mateix punt de sortida

Hotel
Hotel Pirineos***
Avinguda de Salvador Dalí i Domènech, 68
17600 Figueres, Girona
972 50 03 12
Pàgina web

Preu:
En habitació doble: 950€/persona
En habitació individual: 1.125€

El preu inclou:
– Autocar d’anada i tornada
– trasllats en autocar d’anada i tornada als espectacles
– allotjament i esmorzar i taxes turístiques
– entrades de categoria superior per als espectacles
– visita comentada al Celler Perelada
– Tast de vins i dinar de grup
– Trasllat i visita comentada pel centre de Ceret
– dinar de grup a Ceret
– dossier de viatge
– acompanyant d’Amics del Liceu
– despeses de gestió
– assegurança de cancel·lació i d’assistència durant el viatge

Per a més informació sobre aquest viatge, ompliu el següent formulari:

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies