skip to Main Content

Gant i Brussel·les, del 19 al 24 de gener

Per començar el 2024, els Amics del Liceu us proposem un viatge de quatre dies durant els quals farem una ruta per Bèlgica, visitant ciutats com Brussel·les, Gant i Bruges. Durant la nostra estada, gaudirem de dos títols operístics: d’una banda, La Valquíria,un dels títols més representatius de Richard Wagner, en una producció de Romeo Castelucci dirigida per Alain Altinoglu, director musical titular de La Monnaie de Brusel·les, i protagonitzada, entre d’altres, pel baix Ante Jerkunica, que va interpretar el rol de Timur a l’última Turandot del Liceu, l’any 2019, i Gabor Bretz, que interpretarà El castell de Barbablava aquesta temporada. De l’altra, Els Pescadors de Perles, de Georges Bizet, que veurem a l’òpera de Gant en una producció espectacular que va recollir molts èxits de públic i crítica a la seva estrena. A més, assistirem al concert OPRL, González-Granados & Ferrández , on gaudirem de l’estrena mundial del compositor belga Jean-Luc Fafchamps, un refinat concert de Haydn i una simfonia txeca formen el programa d’aquesta vetllada plena d’emocions. Abans de la simfonia, Pablo Ferrández (guanyador del Concurs Txaikovski) debutarà amb la Reial Orquestra Filharmònica de Lieja (OPRL).

Completarem el nostre viatge amb un recorregut panoràmic per la ciutat de Brussel·les, durant el qual passarem pel barri de Laeken on veurem l’Atomium, la Basílica de Laeken, la pagoda xinesa i la torre japonesa. També veurem la residència reial, el Palau Reial, l’Arc i el Parc del Cinquantenari i l’espectacular edifici del Palau de Justícia. Per acabar la visita passejarem pel centre de la ciutat on coneixerem el Manneken Pis, les Galeries Reials i l’espectacular Grand Place. Acabarem la nostra visita amb un dinar de grup.

A més, durant la nostra estada a Brussel·les visitarem el Museu Magritte, que celebra la vida i l’obra de l’icònic artista surrealista nascut a Brussel·les, René Magritte, famós per les seves pintures intrigants, que desafien les convencions de la realitat i la representació. El Museu Magritte acull una extensa col·lecció que inclou pintures, dibuixos, esbossos i objectes personals. La col·lecció compta amb obres destacades com “Ceci n’est pas une pipe” (Això no és una pipa).

Finalment, completarem el nostre viatge amb dues visites comentades per Gant i Bruges. Durant la nostra visita a peu pel centre de Gant, entrarem a la Catedral gòtica, on coneixerem el políptic de l’Adoració de l’Anyell Místic, de Van Eyck. També durant la passejada veurem l’Ajuntament, la plaça del Mercat i el Castell dels comtes de Flandes. Anirem fins al pont de Sant Miquel per gaudir de les millors vistes de Gant.

Durant la nostra visita panoràmica per Bruges, coneixerem l’interessant zona de vianants del centre de la ciutat i visitarem l’església de Nostra Senyora, amb el seu magnífic púlpit barroc i la Verge amb l’Infant, de Miquel Àngel. També coneixerem la Catedral de Sant Salvador, passejarem pels canals més evocadors de la ciutat, entrarem a la Llotja, ens aproparem a les places del Mercat i del Burg, veurem l’Ajuntament i el palau de Justícia, i visitarem la capella de la Santa Sang. Completarem la nostra visita amb un dinar de grup.

Divendres 19 de gener
12.00h – Sortida del vol amb destinació Brussel·les
14.10h – Hora prevista d’arribada a l’aeroport de Brussel·les
Trasllat amb autocar a l’hotel

Dissabte 20 de gener
Matí – Visita panoràmica amb guia local i dinar de grup inclòs
Tarda – Visita comentada al Museu Magritte
20h – Concert OPRL, González-Granados & Ferrández a la sala de concerts Bozar

Diumenge 21 de gener
Matí lliure
15.00h – La Valquíria de Wagner a La Monnaie de Brussel·les

Dilluns 22 de gener
Matí – Trasllat i visita panoràmica a la ciutat de Bruges amb dinar de grup inclòs
Tarda – Trasllat en autocar a la ciutat de Gant i temps lliure

Dimarts 23 de gener
Matí – Visita comentada pel centre de Gant
20.00h – Els pescadors de perles de Bizet a l’Òpera de Gant

Dimecres 24 de gener
Matí – temps lliure i trasllat a l’aeroport en autocar
14.50h – Sortida del vol amb destinació Barcelona
16.50h – Hora prevista d’arribada a l’Aeroport del Prat

Hotels*
Brussels Marriott Hotel Grand Place 4*
Rue Auguste Orts, Grand Place 3-7
1000 Bruxelles
Pàgina web
Hotel Marriot Ghent 4*
Korenlei 10
9000 Gent, Bèlgica
Pàgina web

Preu del viatge:
En habitació doble: 2.220€ / persona
En habitació individual: 2.850€

El preu inclou:
– bitllet d’avió amb maleta facturada
– trasllats aeroport-hotel-aeroport
– allotjament, esmorzar i taxes turístiques
– entrades de categoria superior a les dues òperes i el concert
– visita guiada panoràmica a Brussel·les i dinar de grup
– visita guiada al Museu Magritte
– visita guiada pel centre de Bruges i dinar de grup
– visita guiada pel centre de Gant
– trasllats en autocar durant les visites panoràmiques i la resta de visites mencionades
– dossier de viatge
– acompanyant d’Amics del Liceu
– despeses de gestió
– assegurança de cancel·lació i d’assistència durant el viatge

Per a més informació sobre aquest viatge, ompliu el següent formulari:

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies