skip to Main Content

Ginebra i Zuric, del 18 al 22 de juny

Aquest proper mes de juny, oferim un viatge a les ciutats de Ginebra i Zuric, dos dels grans centres operístics a nivell europeu. Començarem al Grand Théâtre de Genève amb Anna Bolena, de G. Donizetti, que forma part de la Trilogia Tudor que aquest teatre està representant aquesta primavera. Estarà protagonitzada per Elsa Dreisig en el rol d‘Anna Bolena i Alex Esposito com a rei Enric VIII, en una producció signada per Mariame Clément i sota la batuta de Stefano Montanari. Continuarem a l’Opernhaus de Zuric que ens donarà l’oportunitat de veure un dels títols verdians més poc representats: I vespri siciliani, protagonitzada per Maria Agresta –la darrera Tosca i Turandot al Liceu–, Quinn Kelsey i Sergey Romanovsky, en una producció a càrrec de Calixto Bieito i amb direcció musical d’Ivan Repušic. Per tancar el viatge descobrirem una opereta gens coneguda pel públic: El país dels somriures, de Franz Lehár, protagonitzada per l’estimadíssim Piotr Beczala i la soprano Julia Kleiter, a qui veurem també durant la nostra sortida a la Schubertíada, sota la batuta de Paul Daniel, el qual va ser al fossat del Liceu amb The Fairy Queen la temporada 2002-2003. La direcció d’escena anirà a càrrec de l’actual director artístic de l’Opernhaus, Andreas Homoki, de qui al Liceu hem pogut veure les produccions d’èxit com les de Die Frau ohne Schatten la temporada 2000-2001 i Orfeo ed Euridice la 2002-2003.

A més, durant el nostre viatge gaudirem de diverses visites culturals: una visita guiada pel centre de Ginebra, conegut per la seva elegància i multiculturalitat, on podrem veure una gran varietat de llocs d’interès com la Font de l’Horloge Floral , on veurem un rellotge floral únic que canvia amb les estacions, el Jet d’Eau, un dels símbols més reconeixibles de la ciutat, o una impressionant vista del llac Leman i dels Alps. A més, la Vella Ciutat de Ginebra, amb els seus carrers empedrats i edificis històrics, és perfecta per passejar i descobrir petites botigues i cafès amb encant. Altres punts d’interès inclouen la Catedral de Sant Pere, amb la seva imponent arquitectura gòtica, i els Jardins Anglais, un lloc ideal per relaxar-se i gaudir de la natura al cor de la ciutat. Completarem la nostra visita a la ciutat visitant el Kunsthaus, el principal museu de la ciutat, que alberga una impressionant col·lecció d’art que abasta des del segle XIII fins al present. Entre les seves col·leccions destacades es troben obres d’artistes com Pablo Picasso, Marc Chagall, Oscar Kokoschka, Roy Lichenstein, Andy Warhol i molts altres. Finalment, durant el nostre viatge també farem una sortida en autocar per visitar les cascades del Rin, situades a prop de la ciutat de Schaffhausen. Amb una altura de prop de 23 metres i una amplada de més de 150 metres, aquestes cascades son una meravella natural que impressiona per la seva grandiositat i bellesa. El millor punt d’observació és des del costat suís, on es pot accedir a diverses plataformes d’observació que ofereixen vistes espectaculars de les cascades i del seu entorn natural.

Dimarts 18 de juny
08.25h – Sortida del vol amb destinació Ginebra
10.10h – Arribada a l’aeroport de Ginebra i trasllat a l’hotel amb autocar
19.30h – Anna Bolena al Grand Théâtre de Genève

Dimecres 19 de juny
Matí – visita guiada a peu pel centre de Ginebra
15.30h – trasllat a Zuric en autocar

Dijous 20 de juny
Matí – visita guiada al Kunsthaus
19.00h – I vespri siciliani a l’Opernhaus de Zuric

Divendres 21 de juny
Matí – visita a les cascades del Rin
19.00h – El país dels somriures a l’Opernhaus de Zuric

Dissabte 22 de juny
16.00h – Sortida del vol amb destinació Barcelona
17.50h – Arribada a l’aeroport del Prat

Hotels:

Ginebra
Hotel Home Swiss Geneve 4*
Av. de Sainte-Clotilde 7 – 1205 Ginebra
Pàgina web

Zuric
Sorell Hotel Seefeld 4*
Seefeldstrasse, 63 – 8008 Zuric
Pàgina web

Preu
En habitació doble: 3.600€/persona
En habitació individual: 4.260€

El preu inclou:
– allotjament i esmorzar i taxes turístiques
– trasllats aeroport-hotel-aeroport
– trasllat Ginebra-Zuric en autocar
– entrades de primera categoria per a les òperes
– visita guiada a peu a Ginebra
– visita guiada al Kunsthaus
– visita a  les cataractes del Rin
– dossier de viatge
– acompanyant d’Amics del Liceu
– despeses de gestió
– assegurança de cancel·lació i d’assistència durant el viatge

Per a més informació sobre aquest viatge, ompliu el següent formulari:

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris

  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies