skip to Main Content

Vine a veure la restauració del tapís de l’estrella de Miró!

Dimecres 6 d’abril a les 10h (places exhaurides)
Dijous 7 a les  10h (últimes places disponibles)
Caixa Fòrum Barcelona (Com arribar-hi?)
Preu Amics: 3€
*El preu és el mateix per a tots els socis/es, siguin o no clients de CaixaBank
*Activitat exclusiva per a socis/es d’Amics del Liceu, màxim 1 acompanyant.
*Imprescindible reserva prèvia, pagament per avançat. Mascareta i distància de seguretat obligatòries durant tota la visita.

Durant el proper mes d’abril, el Caixa Fòrum acollirà quelcom excepcional que els Amics no ens volem perdre: la restauració del tapís que l’artista Joan Miró va dissenyar especialment per l’entitat bancària, i que va donar lloc al seu logotip, Es tracta d’un tapís que l’any 1979 La Caixa encarrega a l’artista Joan Miró amb la finalitat de compondre una obra a partir d’un element icònic que servís d’imatge corporativa de l’entitat. El resultat va ser una estrella de cinc puntes acompanyada de dos astres que, amb un llenguatge etern, universal i dinàmic, representa els valors culturals i socials de l’entitat,

Es tracta d’un tapís que Miró realitza conjuntament amb l’artista tèxtil Josep Royo i que es podrà veure públicament de manera excepcional,  ja que habitualment es troba exposat a les oficines centrals de l’entitat bancària (un espai no accessible al públic general). En tota la història d’aquesta obra excepcional, només s’havia pogut veure públicament en dues ocasions: l’any 1980 a la Casa Macaya durant una exposició dedicada a l’artista i l’any 1981 amb motiu de la inauguració del Museu de la Ciència (actualment CosmoCaixa).

Durant la nostra visita podrem veure en directe la restauració del tapís i conversarem amb una de les restauradores, que posarà l’obra en context i compartirà amb nosaltres tots els detalls tècnics d’aquesta peça excepcional.

Per inscriure’s en aquesta activitat, cal posar-se en contacte amb l’Associació: 93 317 73 78 – natalia@amicsliceu.com

Back To Top

Ús de cookies

Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
Aviso de cookies