skip to Main Content

Madrid, del 25 al 27 de maig

El proper mes de maig, els Amics del Liceu us proposem un cap de setmana a Madrid durant el qual podrem gaudir d’un excel·lent programa wagnerià. Començarem per Els mestres cantaires de Nuremberg, protagonitzada per grans veus del repertori wagnerià que actualment canten als millors teatres del món: Gerald Finley com a Hans Sachs, Tomislav Mužek com a Walther i Nicole Chevalier com a Eva, sota la batuta del reconegut Pablo Heras-Casado, actualment un dels directors musicals més sol·licitats en aquest repertori. La producció es tracta d’una nova proposta dirigida pel cèlebre Laurent Pelly, de qui hem pogut gaudir al Liceu de diversos títols com Les contes d’Hoffmann o La fille du régiment, entre d’altres, i oferirà la seva particular mirada sobre aquesta òpera que tracta temes com la tradició versus la innovació, la lluita per la llibertat creativa i la importància de l’amor vertader. Continuarem amb un concert de Nina Stemme, acompanyada per l’Orquestra i Cor titulars del Teatro Real, que inclourà fragments de gran rellevància en el repertori wagnerià com el Preludi i Liebestod de Tristan und Isolde, Das Liebesmahl der Apostel i l’escena final de Götterdämmerung.

Completarem el nostre viatge amb dues visites que ens permetran descobrir el millor de l’art clàssic i de l’art contemporani a través de la descoberta de dos equipaments culturals de naturalesa molt variada, però de gran interès.

La primera consisteix en una visita comentada a la Real Academia de Bellas Artes de San Fernando, la institució cultural més antiga que existeix a Espanya, fundada l’any 1752. Ubicada en un important palau neoclàssic, l’entitat té com a objectiu fomentar la creativitat artística, així com l’estudi i la protecció de les arts. Compta amb una important col·lecció artística que inclou obres mestres de l’art espanyol, italià o flamenc, on destaquen artistes com Goya, el Greco, Zurbarán, Picasso, Juan Gris o Julio Gonzalez, entre molts d’altres. La visita anirà a càrrec del senyor Hernán Cortés, destacat artista plàstic especialitzat en retrat i membre de la Real Academia que visitarem.

La segona activitat que us proposem és una visita comentada a la col·lecció privada d’art contemporani Solo Madrid, ubicada en un espai expositiu únic a la ciutat, molt proper a la Puerta de Alcalá, que ha obert les seves portes fa només 7 anys i ja ha esdevingut un referent dins del mon de l’art contemporani de la ciutat. Es tracta d’una important col·lecció formada per unes 950 obres en diferents suports que formen una mostra representativa de l’art contemporani nacional i internacional del moment. El museu es caracteritza per les seves exposicions, que permeten donar a conèixer la seva col·lecció però també per donar suport a la nova creació a través de la participació en diversos projectes artístics, premis o beques.

Dissabte 25 de maig
08.55h – Sortida del tren amb destinació Madrid
11.40h – Hora prevista d’arribada a l’estació Madrid-Atocha i trasllat a l’hotel en autocar
Temps lliure
18.00h – Els mestres cantaires de Nuremberg al Teatro Real

Diumenge 26 de maig
Matí – Visita comentada a la Real Academia de Bellas Artes de San Fernando
Migdia i tarda lliures
19.30h – Recital de la soprano Nina Stemme al Teatro Real

Dilluns 27 de maig
Matí – Visita comentada a la col·lecció Solo Madrid
Migdia lliure
17.25h – Sortida del tren amb destinació Barcelona
20.10h – Hora prevista d’arribada a l’Estació de Sants

Hotel
Hotel Ocean Drive Madrid 4*
Pl. de Isabel II, 7 – 28013 Madrid
Pàgina web

Preu
En habitació doble: 1.280€/persona
En habitació individual: 1.580€

El preu inclou:
– bitllet de tren d’anada i tornada en classe Singular de la companyia Iryo
– trasllats estació-hotel-estació
– allotjament i esmorzar i taxes turístiques
– entrades de categoria superior per a l’òpera i al concert
– visita comentada a la Real Academia de Bellas Artes de San Fernando
– visita comentada a Solo Madrid
– dossier de viatge
– acompanyant d’Amics del Liceu
– despeses de gestió
– assegurança de cancel·lació i d’assistència durant el viatge

Per a més informació sobre aquest viatge, ompliu el següent formulari:

  captcha

  Ompli l'espai amb les lletres que apareixen a la imatge superior

  Les seves dades seran incorporades a un fitxer propietat d'Amics del Liceu i seran tractades d'acord amb la Llei de Protecció de Dades de Caràcter Personal.

  Els camps marcats amb * són obligatoris


  Back To Top

  Ús de cookies

  Aquesta web utilitza cookies per a proporcionar una millor navegació. Si continua navegant entenem que accepta les cookies i la nostra política de cookies ACEPTAR
  Aviso de cookies